Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Семинар


Інструкція з охорони праці для монтажника систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту і аспірації

Название (рус.) Інструкція з охорони праці для монтажника систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту і аспірації
Кем принят Не определен
Тип документа Інструкція
Дата принятия 01.01.1970
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 


______________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ІНСТРУКЦІЯ

З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № __________

ДЛЯ  МОНТАЖНИКА  СИСТЕМ  ВЕНТИЛЯЦІЇ,

КОНДИЦІЮВАННЯ  ПОВІТРЯ,

ПНЕВМОТРАНСПОРТУ  І  АСПІРАЦІЇ

________________

(місце видання)


___________________
_________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ  _______________________

            (посада роботодавця і

_____________________________

найменування підприємства)

_________________  № _________

(число, місяць, рік)

Інструкція

з охорони праці № __________

для монтажника систем вентиляції,

кондиціювання повітря,

пневмотранспорту і аспірації

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з охорони праці (далі - інструкція) розроблена згідно з вимогами Закону України "Про охорону праці" і встановлює правила виконання робіт і поведінки працівника на території підприємства, у виробничих приміщеннях та на робочому місці відповідно до державних, міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці.

1.2. Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.

1.3. Відповідно до статті 18 Закону України "Про охорону праці", працівник зобов'язаний "знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди".

1.4. Залежно від конкретних умов організації виробничого процесу, а також у зв'язку з допущеними аваріями і нещасними випадками, до інструкції можуть вноситися зміни і доповнення, які викладаються на окремому аркуші за підписом керівника відповідного структурного підрозділу.

1.5. Інструкція є обов'язковим для виконання нормативним документом для монтажників систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту і аспірації.

1.6. До самостійної роботи з монтажу систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд і визнані придатними, навчені безпечним методам і прийомама робіт, здали іспит і одержали посвідчення.

Повторна перевірка знань монтажниками безпеки праці проводиться щорічно.

До роботи з монтажними поршневими пістолетами допускаються монтажники, які мають тарифний розряд не нижче 4-го, пройшли курсове навчання й одержали посвідчення на право проведення цих робіт.

Особи, що експлуатують ручні електричні машини класів II і III, повинні мати І групу з електробезпеки.

1.7. Монтажники повинні проходити наступні інструктажі з охорони праці:

а) вступний - при прийомі на роботу;

б) первинний - на робочому місці;

в) повторний - не рідше одного разу на 3 місяці;

3.10. Встановлювати устаткування на фундаменти, кронштейни можна тільки після набору бетоном проектної міцності.

3.11. Безпосередньо перед пуском устаткування необхідно ретельно перевірити кріплення і стан запобіжних і контрольно-вимірювальних приладів, видалити всі сторонні предмети й інструменти.

Пробний пуск устаткування слід виконувати в присутності виконавця робіт монтажної організації й особи, відповідальної за монтаж електричної частини.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Упорядкувати робоче місце, прибрати сміття і відходи, очистити від бруду і забрати у відведене місце інструмент і пристосування.

4.2. Перевірити, чи не залишився усередині устаткування будь-який інструмент або деталь.

4.3. Про всі зауваження під час роботи і недоліки повідомити майстру чи виконробу.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У процесі виконання робіт з монтажу систем вентиляції, кондиціонування й аспірації виробничі аварії і нещасні випадки можуть виникнути при:

- зменшенні технологічних проходів, проїздів у результаті розміщення на них елементів устаткування, оснащення, інструмента;

- ушкодженні ізоляції електрокабелів, пробої ізоляції обмоток електричних машин, коли неізольовані їх частини можуть виявитися під напругою. У цьому випадку необхідно швидко і безпечним способом знеструмити механізм і про те, що трапилося, доповісти керівнику робіт;

- виникненні пожежі на робочому місці, дільниці робіт в результаті необережного обходження з вогнем чи короткого замикання електричних проводок через ушкодження ізоляції;

- використанні небезпечних прийомів робіт; застосуванні в якості засобу підмащування випадкових предметів чи несправних засобів підмощування;

- застосуванні несправного інструмента;

- виконанні невластивих робіт, які не входять в обов'язок монтажника і для виконання яких відсутні необхідні знання;

- використанні випадкових предметів як інструменту;

- незастосуванні засобів індивідуального захисту.

5.2. При виявленні під час роботи будь-яких порушень, що можуть призвести до аварії або становлять безпосередню небезпеку для життя працюючих, робітник повинен на місці вжити оперативних заходів з ліквідації джерела небезпеки. При необхідності виробниче устаткування повинно бути відключене, люди з небезпечної зони виведені.

5.3. При захворюванні чи травмуванні необхідно повідомити про це особисто чи через інших осіб майстру (виконробу) і звернутися в медпункт.

5.4. При нещасному випадку слід надати першу медичну допомогу потерпілому, при необхідності викликати “швидку медичну допомогу”. Зберегти до розслідування обстановку на робочому місці такою, якою вона була в момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю оточуючих і не призведе до аварії.

5.5. Надання першої медичної допомоги.

5.5.1. Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.

При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення - відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

За відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані необхідно негайно приступити до оживлення потерпілого і викликати “швидку медичну допомогу”.

5.5.2. Перша допомога при пораненні.

Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язочний матеріал, що міститься у ньому, на рану і зав'язати її бинтом.

Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку тощо. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька крапель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

5.5.3. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.

При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.

При передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або роту) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку зі льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку. При підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

5.5.4. Надання першої допомоги при опіках кислотами і лугами.

При попаданні кислоти або лугу на шкіру ушкоджені ділянки необхідно ретельно промити цівкою води на протязі 15-20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою поверхню обмити 5%-ним розчином питної соди, а обпечену лугом - 3%-ним розчином борної кислоти або розчином оцтової кислоти.

При попаданні на слизову оболонку очей кислоти або лугу необхідно очі ретельно промити цівкою води протягом 15-20 хвилин, після цього промити 2%-ним розчином питної соди, а при ураженні очей лугом - 2%-ним розчином борної кислоти.

При опіках порожнини рота лугом необхідно полоскати 3%-ним розчином оцтової кислоти або 3%-ним розчином борної кислоти, при опіках кислотою - 5%-ним розчином питної соди.

При попаданні кислоти в дихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10%-ним розчином питної соди, при попаданні лугу - розпиленим 3%-ним розчином оцтової кислоти.

5.5.5. Надання першої допомоги при теплових опіках.

При опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі неможна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом.

При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3%-ним марганцевим розчином або 5%-ним розчином таніну.

При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.

5.5.6. Перша допомога при кровотечі.

Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно:

- підняти поранену кінцівку вверх;

- кровоточиву рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хвилин; якщо кровотеча зупинилася, то, не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);

- при сильній кровотечі, яку неможна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

5.6. Виконувати вказівки керівника робіт по ліквідації аварійної ситуації.


________________________  ________________  _________________

(посада керівника підрозділу    (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства                ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт   ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Головний технолог    ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)