Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Семинар


Про проект Методики визначення технологічних нормативів використання води житлово-експлуатаційними підприємствами і організаціями

Название (рус.) О проекте Методики определения технологических нормативов использования воды жилищно-эксплуатационными предприятиями и организациями
Кем принят НТР Держбудівництва та архітектури
Тип документа Решение
Рег. номер 72
Дата принятия 14.12.2001
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 






Про проект Методики визначення технологічних нормативів використання води

житлово-експлуатаційними підприємствами і організаціями

Рішення НТР від 14 грудня 2001 р. № 72

 

Розглянувши підготовлену Державною академією житлово-комунального господарства Методику визначення технологічних нормативів використання води житлово-експлуатаційними підприємствами і організаціями, науково-технічна рада вирішила:

Державній академії житлово-комунального господарства (Г.Короткий) разом з Управліннями реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства (О.Мільнер), нормативно-правового забезпечення реформування житлової політики та експлуатації житлового фонду (М.Каплун) у першому кварталі 2002 р. доопрацювати Методику визначення технологічних нормативів використання води житлово-експлуатаційними підприємствами і організаціями з урахуванням наданих зауважень та пропозицій і подати на затвердження в установленому порядку.

Голова НТР

В.Череп

Д о в і д к а

 

Відповідно до п.12 Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення (далі Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.1997 № 1497 та введених в дію з 1 лютого 1998 р., у разі встановлення квартирних лічильників холодної та гарячої води споживач сплачує за воду за показаннями цих лічильників.

Згідно з п.14 Правил при наявності будинкового обліку з обладнанням окремих квартир засобами поквартирного обліку споживач, який не має квартирних лічильників холодної та гарячої води, сплачує за холодну і гарячу воду згідно з показаннями засобів побудинкового обліку, за вирахуванням витрат на потреби виконавця послуг, орендарів, які містяться у будинку, та сумарних витрат за показаннями усіх квартирних лічильників. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних лічильників, пропорційно до кількості мешканців у квартирі.

При цьому споживач, що має квартирний лічильник, не розраховується за технологічні витрати води, пов’язані з обслуговуванням місць загального користування, прибудинкових територій відповідно до “Порядку визначення нормативних витрат житлово-експлуатаційних організацій, пов’язаних з утриманням будинків і прибудинкових територій”, зареєстрованого Мінюстом України та затвердженого наказом Держбуду України від 03.09.99 № 214.

Це призводить до того, що в окремих містах України трапляються випадки, коли споживачі, які не мають квартирних лічильників, повинні сплачувати за обсяг питної води значно більше встановлених норм.

У зв’язку з цим виникла потреба розроблення методики визначення технологічних нормативів використання води в житловому фонді багатоквартирних будинків для справедливого розподілу витрат між усіма мешканцями будинку на його утримання, незалежно від наявності чи відсутності квартирних лічильників та визначення відповідальності власників будинків за понаднормативне водокористування.

Методика визначає єдиний для усіх підприємств і організацій, діяльність яких пов’язана з утриманням будинків і прибудинкових територій, порядок розрахунку, погодження і затвердження технологічних нормативів використання води (ТНВВ).

ТНВВ для житлово-експлуатаційних підприємств погоджується міським управлінням житлового господарства та затверджується місцевими органами виконавчої влади.