Email
Пароль
?
Войти Регистрация


Про надання роз"яснення щодо заповнення типових форм N КБ-2в

Название (рус.) Про надання роз"яснення щодо заповнення типових форм N КБ-2в
Кем принят Держбудівництва та архітектури
Тип документа Письмо
Рег. номер 7/2/447
Дата принятия 15.05.2003
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи




 







ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Л И С Т
15.05.2003 N 7/2/447

Про надання роз'яснення
щодо заповнення типових форм N КБ-2в

Держбуд України на виконання доручення Кабінету Міністрів
України розглянув лист <...> щодо пояснень до заповнення типової
форми первинних облікових документів у будівництві N КБ-2в
( v0237202-02 ) і роз'яснює.
(1.) Відповідно до пункту 3.3.8 Правил визначення вартості
будівництва (ДБН Д. 1.1-1-2000) ( v0174241-00 ) взаєморозрахунки
за обсяги виконаних підрядних робіт провадяться у відповідності з
порядком, встановленим у контракті та за договірною ціною,
погодженою сторонами (п. 3.3.2 ДБН Д. 1.1-1-2000), розрахованою на
підставі затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної
документації, в якій визначені об'єми робіт, що підлягають
виконанню.
При динамічній договірній ціні вартість прямих витрат при
взаєморозрахунках за обсяги виконаних підрядних робіт визначається
на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних
ресурсів виходячи з фізичних об'ємів виконаних робіт та уточнених
цін ресурсів, передбачених в договірній ціні (п/п. 3.3.10.1 ДБН
Д.1.1-1-2000) ( v0174241-00 ). Для окремих будов в обгрунтованих
випадках, коли за прийнятою для цих будов технологією і
організацією робіт витрати трудових і матеріально-технічних
ресурсів відрізняються від рівня, прийнятого у загальнодержавних
нормах, можуть розроблятися ресурсні елементні кошторисні норми на
будову. Рішення з цього питання приймається забудовником за
погодженням з Держбудом України (п. 1.2.4 ДБН Д.1.1-1-2000).
(2.) Вартість матеріалів, виробів і конструкцій
підтверджується накладними на їх придбання, в яких вказується
відпускна ціна з вартістю тари, упаковки і реквізиту, та
товаротранспортними накладними на їх доставку.
Заготівельно-складські витрати розраховуються виходячи з
відповідних статей цих витрат та обсягів матеріальних ресурсів,
які зберігаються на складах та застосовуються безпосередньо на
будові, потужності організації та обсягів робіт по цій будові
(п/п. 3.2.5.2 ДБН Д.1.1-1-2000) ( v0174241-00 ). Підтверджений
підрядником рівень вартості матеріальних ресурсів не може
перевищувати вартості, що склалась в регіоні за цінами виробників
або (цінами,) прийнятими в розрахунках договірної ціни.
(3.) При визначенні вартості виконаних підрядних робіт
застосування цін матеріально-технічних ресурсів в "Актах приймання
виконаних підрядних робіт" (типова форма N КБ-2в) ( v0237202-02 ),
не обгрунтованих документально (середньоарифметичні ціни), не
допускається.
(4.) Правилами визначення вартості будівництва (ДБН
Д.1.1-1-2000) ( v0174241-00 ) визначено, що до зведеного
кошторисного розрахунку вартості будівництва та розрахунку
договірної ціни окремим рядком включаються встановлені чинним
законодавством податки, збори, обов'язкові платежі, пов'язані з
виконанням будівельно-монтажних робіт і не враховані складовими
вартості будівництва. До них відносяться комунальний податок,
податок на землю, єдиний податок (при спрощеній системі
оподаткування), податок на додану вартість, плата за землю, збір
за спеціальне використання природних ресурсів, збір за забруднення
навколишнього природного середовища тощо. Зазначені податки,
збори, обов'язкові платежі відносяться на собівартість
будівельно-монтажних робіт.
Не включаються до собівартості будівельно-монтажних робіт
податки, збори та інші обов'язкові платежі, що пов'язані з
адміністративними витратами та передбачені Переліком витрат
операційної діяльності, які не включаються до собівартості
будівельно-монтажних робіт ( va081509-02 ) (додаток N 2 до
Методичних рекомендацій з формування собівартості
будівельно-монтажних робіт, затверджених наказом Держбуду України
від 07.05.2002 N 81 ( v0081509-02 ), розділ I "Адміністративні
витрати"). Зазначені витрати враховуються вартістю будівництва
(стаття "Адміністративні витрати").

Перший заступник голови А.Беркута